İnstagramı Etkili Şekilde Kullanmanın Yöntemi

Son zamanların en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri haline gelen Instagram. Yapılan güncellemeler ile bu platform yepyeni özellikler kazanıyor ve kullanıcı sayısı durmaksızın artış gösteriyor. Biz de bu yazımızda instagram’ınızı daha etkili bir şekilde kullanabilmeniz için sizlere birkaç basit öneri sunuyoruz. İşte Instagram’ı etkili bir şekilde kullanmanın 6 yöntemi!

İnstagram üzerinde daha fazla etkileşim almak, daha fazla kişiye ulaşmak ya da beğeni ve sayılarınızı artırmak için uygulayabileceklerinizi derledik. Listedeki adımları uygulayarak, dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birinde sayfanızın etkinliğini arttırabilirsiniz

  1. Fotoğraf Kalitenize Önem Verin

Kendi fotoğraflarınızda ya da çektiğiniz herhangi bir yerin fotoğrafını paylaşmadan önce fotoğrafın kalitesine dikkat etmelisiniz. Çünkü fotoğraf kalitesi, fotoğrafın estetik görünmesi söz konusu olduğunda oldukça önemlidir. Aynı zamanda yaptığınız paylaşıma alacağınız beğeniler ve yorumlar da fotoğrafınızın kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle paylaşmaya karar verdiğiniz fotoğraf kalitenizi bir defa daha gözden geçirmelisiniz. Fotoğraf kalitesi, fotoğrafı tam anlamıyla fotoğraf yapan önemli unsurlardan biridir ve bu sebeple fotoğraf kalitenize mutlaka önem vermelisiniz.

  1. Etiket Kullanımının Önemini Kavrayın

Instagram’ı etkili bir şekilde kullanmanın 6 yöntemi arasında yer alan etiketler, paylaştığınız fotoğrafın görüntülenmesini hatta beğenisi ve yorum sayısını etkileyen önemli bir etmendir. Fotoğrafınızın altına yapabileceğiniz etiketler sayesinde birçok yeni kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Böylelikle takipçi sayınızı, beğeni ve yorum sayılarınızı artırmanız mümkün. Burada önemli olan etiket seçimini doğru yapmaktır. Etiketiniz, paylaştığınız fotoğraf ile alakalı olmalıdır. Böylelikle etiketi ziyaret eden ya da takip eden kullanıcıların dikkatini çekebilir ve Instagram’ı daha etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Takipçi sayısı ve beğeni için hizmet veren servisleri de kullanabilir, sayfanızı yukarılara kolayca taşıyabilirsiniz.

  1. Direct Mesajlarıyla (DM) Etkileşimi Arttırın

Direct mesajlar, Instagram tarafından oluşturulan ve uygulamanın içinde yer alan en önemli özelliklerden biridir. Aynı zamanda Instagram hesabınızı daha etkin bir biçimde kullanabileceğiniz direct mesajlar ile takipçilerinizle başka bir uygulamaya gerek duymaksızın kendi hesabınız aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede konuştuğunuz

  • Gereksiz Ve Abartılı Efekt Kullanımından Kaçının

Abartılı efektler, oldukça can sıkıcı bir hal alabiliyor. Özellikle renk konusunu abartan kullanıcıların hesaplarında bu duruma fazla rastlıyoruz. Instagram’ın kendi ürettiği efektler ile fotoğraflarınızı daha çekici bir hale getirmeniz mümkün. Buna rağmen efekt kullanımını abarttığınız taktirde fotoğraf gerçekliğini yitirmeye başlar ve böylelikle fotoğraf estetik açıdan kötüleşir. Bu sebeple beğeni ve yorum sayınızda da düşüşler olabilir. Bu durumların yaşanmasını istemiyorsanız gereksiz efekt kullanımından kaçınmalısınız.

  1. Paylaşım Zamanınızı İyi belirleyin

Fotoğrafınızı ya da videonuzu paylaştığınız gün ve saat; alacağınız beğeni, yorum ve takipçi sayısı için fazlaca önemlidir. Örneğin; paylaşımınızı herkesin en fazla girdiği saatler olan akşam saatlerinde yapabilirsiniz. Gün olarak ise hafta sonlarını seçmek de mümkündür. Hafta sonları kişilerin en fazla boş vakitlerinin olduğu günlerdir ve sosyal medyada daha fazla vakit geçirirler. Paylaşım zamanınızı hafta sonu ve akşam saatlerine denk gelecek biçimde ayarlayabilirsiniz.

  1. Keşfeti Etkin Kullanın

Instagram’ı daha güzel ve etkin bir biçimde kullanabilmeniz için verebileceğimiz son ve etkili öneri ise keşfet kullanımı. Keşfet, takip ettiğiniz hesaplara ya da beğendiğiniz gönderilere göre Instagram’ın sizin için oluşturduğu bir alandır ve kullanımı oldukça kolaydır. Keşfet sayesinde takip edebileceğiniz birçok hesaba ulaşabilir ve Instagram’da daha etkili zaman geçirebilirsiniz. Aynı şekilde siz keşfette dolaşırken sizin herhangi bir paylaşımınızın da keşfete düşmesi mümkün. Keşfet özelliği sayesinde siz de birçok yeni, beğeniye ya da yoruma sahip olabilirsiniz. Keşfet her yönü ile Instagram’da kullanmanız gereken alanlardan biridir. Burada hoşunuza gidecek birçok gönderi ile karşılaşabilir ve onlarla kaliteli zaman geçirebilirsiniz

İlginizi çekebilecek yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir