Instagram geçici ve kalıcı hesap kapatma kolay yöntem

Merhabalar; bu yazımızda sizlere kolay bir şekilde Instagram hesap silme kolay yönteminden bahsedeceğiz. Yazımızı okurken Instagram kalıcı hesap kapatma işlemlerini gerçekleştirebileceksiniz. Bilinen internet siteleri laf ebeliği yaparak, insanların kafalarını karıştırdıklarını gördük. Bir çok başlık Instagram hesabı kalıcı olarak kapatma, Instagram hesabı silme gibi yazıların aynı başlıkta olması insanların kafasını karıştırıyor. Aslında iki işlemde aynı yola çıkmaktadır bazı internet sitelerinin hit almak uğruna yaptıkları seo hileleri.

Instagram Türkiye’deki kullanıcı sayısı her yıl belirli oranda artıyor. Şuan bu sayı 39 milyon kişi civarında. Kullanıcıların %47 gibi kısmı bayan kullanıcılardan oluşurken %53’lük bölümü ise erkek kullanıcılardan oluşmaktadır. Sosyal medya platformunda artış olduğu gibi bazı insanlar fotoğraf ve video paylaşma uygulamasındaki hesabını dondurmak veya tamamen silmek istiyor. Hesaplarını kapatmak veya tamamen silme konusunda yardıma ihtiyacı olan kullanıcılar için böyle detaylı bir yazı hazırlama gereği duyduk. Çok fazla lafı uzatmadan hemen açıklamaya geçelim.

Instagram geçici olarak hesap dondurma işlemi

Hesabınızı geçici olarak kapatmanız durumunda profiliniz, fotoğraflarınız kısacası tüm bilgiler saklanır ve hesap dondurulur, Hesaba tekrar giriş yapmanız durumunda etkinleştirene kadar gizli kalır sonrasında açılır.

Uyarı instagram uygulaması içerisinden hesabınızı geçici olarak kapatamazsınız yeni güncellemelerle belki bu özellik kullanıma açılacaktır. Şuan kapatmak için aşağıdaki verdiğimiz linki ziyaret edin.

https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/temporary/

Yukarıdaki linke tıklayıp giriş yaptıktan sonra,

Hesabını neden kapatıyorsun ? sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar giriniz.

Hesabımı geçici olarak kapat butonuna tıklayınız.

Bu işlem sonrasında tekrar giriş yapana kadar hesabınız geçici olarak kapalı kalacaktır kimse sizi bulamayacaktır. Kullanıcı adınız hala kullanılabilir durumda kalıp bekletilecektir. (Aşağıdaki resmi inceleyebilirsiniz)

Instagram kalıcı olarak hesap silme işlemi

Instagram hesabınızı bir daha kullanmamak adına silmek istiyorsanız aşağıdaki anlatacağımız adımları uygulayabilirsiniz. Hesabınızı sildiğinizde profil bilgileriniz, fotoğraflarınız ve tüm paylaşımlarınız kalıcı olarak silinecek bir daha bunlara erişim sağlayamazsınız. Bir süreliğine ara vermek istiyorsanız yazımızın yukarısındaki Instagram geçici hesap kapatma işlemini uygulayabilirsiniz.

Uyarı: Hesabınızı sildikten sonra tekrar aynı kullanıcı adıyla kayıt olunamaz tekrar alınamaz. Silinen hesapları etkinleştirmek mümkün değildir.

Instagram hesabınızı mobil uygulamanızdan silemezsiniz bunu için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/

Yukarıdaki linke giriş yaptıktan sonra Neden silmek istiyorsun? Sorununun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın.

Sonrasında bilgilendirme yazısı gelecek ve alt kısımda şifre giriş bölümü vardır, şifrenizi yazdıktan sonra sil butonuna basarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlemi yaptığınızda paylaştığınız tüm içerikler ve profiliniz silinir bir daha geri getirilmesi mümkün değildir. (Aşağıdaki Resmi inceleyebilirsin)


Takipçi satın almak isterseniz satış mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek yazılar

1 Yorum

  1. Kullanmadığım bir kaç hesabım vardı kapatamıyordum yardımlarınız için teşekkürler faydalı bir yazı oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir