Tik Tok Videolarının Keşfette Görünmesini Nasıl Sağlarım

İnstagram ve Twitter’dan sonra ülkemizde son zamanların popüler uygulamalarından biri de Tik Tok oldu ve kullanıcı sayısı da her geçen gün artmaya devam etmekte.

Tik Tok nedir? Ülkemizde birçok kullanıcı tarafından yeni yeni tanınan kullanıcılarının özgün video içeriklerini oluşturup geniş kitlelere sunduğu bir sosyal medya platformudur. Kullanıcılar bu platformda da diğerlerinde olduğu gibi fenomen olma ve adını duyurma imkanına sahiptir. Hemen hemen tüm sosyal medya uygulamalarında keşfet alanı mevcuttur ve bu alan herkese açık gönderilerin hedef kitleye ve daha fazlasına ulaşması için en etkili araçtır. Popüler kişilerin video içerikleri bile keşfete düşmediği takdirde beklenen ilgiyi görmeyecektir. Videoların keşfete düşmesi halinde izlenme oranının ve beğenilerin arttığını görebilirsiniz. Beğenilerin ve izlenme oranlarının süreklilik kazanması ve izlenmesi için sürekli paylaşım yapılması gerekmektedir yani uygulamada aktif olmanın önemi hedef kitleye ulaşmak açısından oldukça fazladır.

Tik tokta nasıl keşfete düşerim? Son zamanların en popüler uygulaması olan tik tok her geçen kullanıcı sayısını arttırmakta ve içeriklerini genişletmektedir. Tik tokta videolarınızı paylaşırken dikkat edeceğiniz küçük detaylar izlenme sayınızı ve keşfete düşmenizi kolaylaştıracaktır.

Peki, nasıl yaparım?

Tik tok kullanıcılara video akışında daha önce izledikleri videolara göre öneriler sunmaktadır. Burada da yine algoritma ön plana çıkıyor. İzlenen videoların içeriği paylaşımlarda yapılan ve kullanıcılar tarafından aranan etiketler kullanıcı uygulamasındaki keşfetin içeriğini, konusunu ve yönünü belirliyor. Tik tok uygulaması her kullanıcısının videolarını diğer kullanıcılara sunar ancak bunda video kalitesi, etiketler, popülerlik ve video akış geçmişine göre yapacağından gönderinizin farkını ortaya koymanız gerekiyor.

Farkımı nasıl ortaya koyacağım ya da videolarımı nasıl ön plana çıkartırım sorusunu sizler için hızlıca cevaplayalım.

  • Öncelikle çektiğiniz videoların kalitesini mümkün olduğu kadar iyileştirin çünkü tik tok video kalitesini temel alarak kullanıcılara öneride bulunur ve keşfet alanına da videoyu kalitesine göre gönderir.
  • İçeriğiniz düzenli ve fikirli olmalı
  • Tik tokta çekmiş olduğunuz videonun daha fazla kişiye ulaşması için popüler şarkı ve dublajlara olabildiğince yer verebilirsiniz.
  • Tik tok arama ekranındaki sık aranan etiketleri kullanarak kendi videonuzun bu grupta yer almasını sağlayabilirsiniz.
  • Videonuzun altına etiketleme yaparken tik tok ana sayfasındaki popüler etiketlerden yararlanın
  • Daha önce düet için çekilmiş popüler hesaplardaki video kayıtları ile düet yaparak yayınlayın.

Bu adımları uygulamanız beğeni ve takipçi sayınızı ciddi oranlarda etkilerken daha fazla izlenmenize katkı sağlayacak, keşfete düşmeniz de kolaylaşacaktır…

Tiktok keşfete düşmek için Beğeni, Takipçi, Tiktok İzlenme sitemiz üzerinden satın alarak kolayca videolarınızın keşfet bölümüne düşmesini sağlayabilirsiniz.

Tiktok Keşfete düşmek için gerekli paketlerimizi incelemek için aşağıdaki linklerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Tiktok Takipçi Paketleri

Tiktok Beğeni Paketleri

Tiktok İzlenme Yükseltme Paketi

Tiktok Canlı Yayın İzleyicisi Paketleri

İlginizi çekebilecek yazılar

3 Yorum

  1. yararlı bir blog yazısı çok işime yarayacağını düşünüyorum. site genel olarak kapsamlı ve kullanışlı bu yüzden teşekkür ederim.

  2. Teşekkür ederim sayenizde izlenme paketi satın alarak keşfete düşmesini sağlayabiliyorum tekrar alım yapacağım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir