Youtube videosu çekerek ünlü olanlar

Youtube videosu çekerek ünlü olanlar dediğimiz zaman akıllara ilk olarak Youtuber’ler gelmektedir. Youtube videosu çeken kişiler, Youtube için içerik üretirler. Aslında Youtube ünlü olmak için araç değildir. Youtube videosu çeken kişilere Youtuber denir ve başarılı olan kişinin daha fazla kişi tarafından takip edilmesine bağlı olarak ünlü olması mümkün olur. Sizlere bu yazımızda Youtube üzerinde paylaştığı videolar sayesinde kısa süre içinde geniş kitlelere ulaşan ünlülerden bahsedeceğiz.

Türkiye’de Ünlü Youtuber’ler

  • Orkun ışıtmak 2011 senesinde Youtube kanalını kurmuştur. Paylaştığı videolar sayesinde kısa süre içinde 10 milyona yakın takipçiye sahip olmayı başarmıştır. Günümüzde de Youtube üzerinden video paylaşmaya devam etmektedir.
  • Enes Batır, Youtube videosu çekerek ünlü olanlar konusunda en önemli örnektir. Enes Batur çocuk yaşta başladığı Youtube kariyerinde, şu anda en ünlü ve en çok takipçiye sahip olan Youtuber konumuna gelmeyi başardı. Aynı zamanda 2 adet filmi de bulunmaktadır. Genel olarak eğlence içerikli videolar üretse de müzik çalışmaları da bulunmaktadır.
  • Youtube videosu çekerek ünlü olanlar arasında Danla Bilic’de yer alıyor. Danla Makyaj ve güzellik ile alakalı içerikler üretmektedir. Aynı zamanda sohbet tarzında gerçekleştirdiği içerikler de vardır. Kısa süre içinde çok popüler olmasının yanında çok fazla film ve dizi teklifi aldığını ama reddettiğini söylemektedir.
  • Barış Özcan, daha çok bilgi içerikli çektiği videolar ile insanlar yeni şeyler öğretmektedir. Nitelikli içerik dediğimiz zaman Türkiye’de akıllara gelen ilk isimlerden biridir. Kurgulama tekniklerini ve diğer konularda yaptığı farklılıklar ile beğeni kazanmaktadır.
  • Ruhi Çenet, daha çok yabancı içerikli videoları Türkçeye çeviren ve en güzel şekilde takipçilerine sunan önemli bir Youtube ünlüsüdür.
    Berkcan Güven, video çekerek ünlü olan kişiler için en önemli örneklerden biridir. Eğlenceli içerikler yanında şarkı içerikleri de bulunmaktadır.
  • Reynmen, sadece bir video üreticisi değil aynı zamanda yaptığı şarkılar ile popülerliği arttıran tam anlamı ile başlığımızı anlatan bir içerik üreticisidir.

Youtube videosu çekerek ünlü olmak için neler yapmalıyım sorusu, bu tarz örneklerden sonra artış göstermektedir. Bu örnekler , öncü olarak değerlendirilebilir. Medyanın geçiş döneminde yaptıkları ile fark yaratmış ve yeni gelen kişiler için rehber niteliği taşırlar. Youtube videosu çekerek ünlü olanlar konu başlığında sizlere ünlü kişilerden bahsettik. Aynı zamanda Youtube videosu çeken ünlü kişiler de vardır. Yani Televizyon yerine, Youtube platformunu tercih eden dizi oyuncuları, haberciler, spor yorumcuları da olduğunu ifade edebiliriz.

Cüneyt Özdemir, Türkiye’nin en çok izlenen haber sunucusu iken, Youtube platformuna geçiş yaparak, bu alanda takipçilerine güncel haberleri paylaşmaktadır. Aynı zamanda Armağan Çağlayan’da yapımcı olarak devam ettiği kariyerini bırakıp, Youtube’da kendi içeriklerini oluşturma kararı almıştır. 2 ünlü isminde sektöründe oldukça başarılı olduktan sonra bu platformda da başarılı olması dikkat çekmiştir.

Youtube Hizmetleri Satın Almak için https://www.miniavm.com Ziyaret Edebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.