Instagram Kaliteli Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Günümüzde çok popüler uygulamalar arasına gelen instagram milyonlarca kullanıcıya ulaştı. Hal böyle olunca bir çok kullanıcı önce takipçi satın alarak sayı yükseltiyor sonrasında ise kaliteli fotoğraflar nasıl çekilir onun arayışına başlıyor. Aşağıda bahsettiğimiz konulara dikkat ederseniz güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Işık (Fotoğraf çekmek için gerekli)

Telefonla fotoğraf talep edebilir veya profesyonel bir kamera ile fotoğraf çekebilirsiniz. Işığı doğru ayarlayamazsanız iyi sonuç alamazsınız. Açık havada çekim yapmak istiyorsanız, sabah erken ve akşam en iyi zamanlardır. Gün ışığı doğrudan düşmez, ancak çekimi daha sürükleyici hale getirmek için organik bir filtre oluşturur. İç mekanlarda güçlü ışınlama için organik demirli demir kaynakları kullanmak en iyi karar olacaktır.

Kompozisyon

Instagram ve Facebook fotoğraflarında resim alanı küçük olduğu için iyi kompozisyon ayarlarıyla çekim yapmanız gerekiyor. Fotoğraftaki hareketi ve canlılığı hissetmek için kamerayla iyi geçinecek ve kısa hikayeler yazacak öngörüye sahip olmanız gerekir.

Renk

Renk hayatımızda çok önemli bir yere sahiptir. Fotoğraf çekiminde nesneleri vurgulamak için renk kontrastını da kullanabilirsiniz. Zıt renkler bir arada kullanıldığında iki renkli nesneler öne çıkacaktır. İnsanların Instagram ve Facebook fotoğraflarınızda hangi duyguları yaşamasını istediğiniz renklerine göre belirlenmelidir. Örneğin hüzün ve melankolinin renkleri sonbaharın renkleridir. Kahve, sarı ve tonu gibi.

Arka plan

Fotoğraf çekiminde kaçınılmaz bir odaklanma ve öne çıkma vardır. Ancak, arka planda ne oldu? Bunu atlamamalısınız. Dağınık oda vb.

Perspektif

Her zaman gördüğümüz açıdan değil, farklı açılardan çekilen fotoğraflar her zaman insanların ilgisini çeker. Unutulmaz fotoğraflar çekmeniz için önemlidir. Siz de bunlara dikkat eterseniz güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek yazılar

1 Yorum

  1. Cep telefonundan resim çekerken yüksek bir bina önünde çekiyorsanız panorama özelliğini denemelisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.