Instagram kullanıcılarını ilgilendiren önemli ipucular

Dünyanın en çok ilgi gören sosyal medya platformu olan instagram’da bilmediğiniz, Öğrenmek isteyeceğiniz Instagram kullanıcılarını ilgilendiren önemli ipuçlarını sizler için paylaşmak istedik.

Instagram 10 bin takipçi olmadan hikayede link paylaşma

Instagram’da link paylaşabilmek için 10 bin takipçi olmanız gerekiyor, fakat sizin 10 bin takipçili bir hesabınız yoksa hiç üzülmeyiniz bunu yapmanın kolay bir yolu vardır. Aşağıdaki adımları takip ederek sizlerde 10 bin takipçiniz olmasa bile hikaye özelliği kısmına link paylaşabilirsiniz.

En Kolay yöntem tabikide Mini AVM’den 10.000 Instagram Türk Takipçisi Satın Almak.

  • Öncelikle 1 dakikalık bir video çekmeniz gerekiyor.
  • Video çektikten sonra uygulamanızdan İGTV Kısmından videoyu yükleyiniz.
  • İGTV Video yükledikten sonra istediğiniz Kapak fotoğrafını seçerek ilerleyiniz.
  • Daha sonrasına Video Başlığını belirtin ve ardından Yönlendirici bir emoji açıklama kısmına ekleyerek bir alt satıra (LİNK) URL yapıştırınız.
   Örnek: https://www.miniavm.com/
  • İGTV’de videoyu paylaşıyorsunuz daha sonrasında İGTV’den videoyu Hikayeye ekle butonuna basıyorsunuz.
  • Son olarak üstte 2’ci sırada Bağlantı işaretine basınız İGTV Videosunu seçiyorsunuz ve Hikayenizde paylaşıyorsunuz.

Yukarıdaki adımları uyguladığınızda Paylaşmış olduğunuz hikayeye LİNK URL bu şekilde eklemiş oluyorsunuz.
Şimdi sizlere bir kaç tane instagram tüyosundan bahsedeceğiz, Bilindiği gibi instagram algoritması devamlı değişmektedir son zamanlarda öne çıkmak için yapmamız gerekenler her gün olmasa da iki günde bir düzenli post paylaşmak ve Reels videolarına paylaşımlarına önem vermektir.

Instagram  Gizli Etiket özelliği nasıl kullanılır

Öncelikle bir fotoğraf yüklüyor açıklama yazıyorsunuz. Daha sonrasında uygulamanın en altında gelişmiş ayarlar var buranın en altında Alternatif Metin Yaz seçeneği vardır. Burada istediğiniz kadar Hashtag (Etiket) Ekleyebiliyorsunuz. Bu şekilde gizli Hashtag etiketleri ekleyebilirsiniz. Paylaşmış olduğunuz instagram postlarınızın bir çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram Canlı fotoğrafları Boomerang olarak paylaşma

Öncelikle burada ihtiyacımız olan bir canlı fotoğraf, Telefonuz’dan canlı bir fotoğraf çekiniz daha sonrasında instagram hikaye kısmına girerek canlı fotoğrafı seçiniz ve üzerine uzun süreli basınca otomatik olarak boomerang olacaktır. Bunu Instagram uygulaması üzerinden yapabiliriz ne gerek var diyenler olabilir. Instagram üzerinden paylaşmış olduğunuz boomerang paylaşımları kalitesiz olabiliyor bu sebepten dolayı kaliteli içerikler paylaşmak isterseniz kendi telefonuz’dan canlı fotoğraf çekerek boomerang olarak hikayede paylaşım yapabilirsiniz.

Instagram Kural ihlali Kontrolü nasıl yapılır

Son zamanlarda bir çok kullanıcının merak ettiği sorudur, instagram da kural ihlali mi yaptım nasıl kontrol edebilirim? Bir çok kullanıcıya Kural ihlali yaptıklarına dair bir çok mesajlar gelmektedir çoğu mesaj içeriğinde ise kural ihlalini görüntülemek için linke tıklayınız gibisinden yazılar vardır. Bu kötü niyetli kişilerin hesabınızı ele geçirmek için gönderdikleri spam mesajlardır. Kural İhlali yapıp yapmadığınızı öğrenmenin kolay bir yolu mevcuttur.

Instagram uygulamanıza giriniz, Sonrasında Profilinize giriniz, Ayarlar Kısmına girdikten sonra Yardım bölümüne giriyorsunuz. Sonrasında Destek Talepleri kısmı daha sonra İhlaller menüsüne tıkladığınızda Instagram kural ihlali yaptıysanız orada açıklamayı görebilirsiniz.

Instagram da Kural İhlali Neden Olur ? Instagram nelere izin verip vermediğini incelemek için Topluluk Kuralları sayfasını inceleyebilirsiniz.

Instagram Yorum Filtreleme özelliği kullanımı

Instagram’da profili herkese açık olan kişilerin önemle kullanması gereken bir tüyo daha paylaşacağız. Profiliniz herkese açık durumda ise takipçiniz olsun olmasın bir çok insan gönderilerinize yorum yapabilirler. İstenmeyen yorumları Instagram Yorum Filtreleme özelliğini kullanarak bu durumların önüne geçebilirsiniz.

Öncelikle profilinize giriniz, sonrasında Ayarlar bölümüne giriniz. Ayarlar sonrasında Gizlilik kısmına girerek Yukarıda yorumlar menüsüne giriniz buradan Manuel Filtre kısmını aktif ederek istenmeyen kelimeleri filtre kısmına yazarak kötü yorumlara engel olabilirsiniz.

Bahsettiğimiz ipuçlarını kendiniz için uygulayabilir veya takıldığınız yerde yazı altındaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Instagram Hizmetlerimizi incelemek için Tıklayınız.

İlginizi çekebilecek yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.