Youtube üzerinden para nasıl kazanılır?

Youtube üzerinden nasıl para kazanılır? Bu soru her insan tarafından merak edilmektedir. Bir çok influencerın, Youtube reklamları ve sponsorları ile işler yaparak para kazanması sosyal medya üzerinden nasıl para kazanılır sorusunu merak ettirmektedir. Youtube’dan para kazanmak mümkündür. Eğer doğru karar verir ve yaratıcı bir yapınız varsa iyi paralar bile kazanmanız mümkündür.

Eğer Youtube üzerinden para kazanmak isteyen biriyseniz sizler için rehber niteliğinde bir yazı hazırladık. Yazımızı başlangıç seviyesi için değerlendirmeniz mümkündür. Youtube, farklı algortiması olan değişken bir yapıdır. O nedenle yolda bazı değişimler yapmak gerekebilir.

Andsense ile gelir elde etme

Youtube iş ortaklığı ile para kazanmak ilk adımda başvuru yapmanız gerekiyor. Fakat başvuru için belli uygunluk şartları vardır. Son 12 ayda 4000 saatten fazla izlenmek, 1000 aboneye sahip olmak, Gooogle adsense sahibi olmak bu şartlar arasında yer almaktadır. Peki iş ortaklığı programına nasıl başvurabilirsiniz;

4000 Saat izlenme satın almak için tıklayınız.
1000 Youtube Abone satın almak için tıklayınız.

  • İlk adımda Youtube hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.
  • Sonrasında içerik stüdyosuna gidin.
  • Sol menüde yer alan Kanal> Durum ve özellikleri seçin
  • Para kazanmayı etkin hale getirinBilindiği gibi Youtube, Google’un yan kuruluşudur. Bu yüzden kullanıcılar Google’un diğer ürünü olan Adsende kullanarak para kazanma şansına sahip olabilirler. Google Adsense, yayıncılar ve reklam verenleri bir araya getirir. Onaylı yayın olmanız halinde, izleyici videonuza girdiğiniz zaman kitleniz ve içeriğiniz hakkında reklam görebilir.Reklam verenlerin hedefi, hedef kitleye ulaşmak, Youtuber’ların hedefi ise içerik hazırlayarak kazanç elde etmektir. Adsense’in görevi ise bu iki amaç için köprü olmaktadır. Her kanal için para kazanma potansiyeli farklıdır. Fakat 1000 izleyici tıklaması başına 3-10 dolar arasında para kazanıldığı tahmin edilmektedir.

    Eğer Youtube kanalınızdan, Adsense ile para kazanmak istiyorsanız ilk adımda Adsense hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Sonrasında da görüntülemek istediğiniz reklamların türünü ve kanaldaki reklam formatları hakkında karar almanız gerekmektedir.

    Eğer; din, kumar, cinsellik ve bir çok hassas kategori hakkında engelleme yapmak isterseniz bunu Adsense panosu üzerinden yapmanız mümkündür.

Markalar ile işbirliği

Youtube üzerinden gelir elde eden kişilerin büyük bir bölümü daha çok markalar ile iş birliği konusuna odaklanmış durumdadır. İçeriğinize uygun olan markalar ile anlaşma yaparak, içeriklerinizde tanıtımını yapabilir ve markalar üzerinden gelir elde edebilirsiniz. Bu anlamda bir çok Youtuber, bu tarz hamleler il gelir elde edebiliyor. Sosyal medya üzerinde tanınan kişilerin kanaat önderi olma gibi rolü vardır. İnsanların satın alma davranışlarını etkileyebilirler. Markalar da bunun farkında olarak en iyi reklam aracı olarak sosyal medyayı tercih etmektedir. Aynı zamanda kendi ürünlerinizi satmak amacı ile de sosyal medyayı ve Youtube platformunu kullanabilirsiniz. Youtube üzerinden nasıl para kazanırım sorusuna sizler için bu şekilde yanıt verebiliriz.

Kanalınızı geliştirmeniz adına firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Youtube Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret ederek ihtiyacınız olan paketleri satın alabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.