İnstagram Otomatik Beğeni Nedir?

İnstagram’da takipçi sayısı kadar önemli olan bir diğer konu da gönderi beğenileridir. Birçok bireysel ve kurumsal kullanıcının paylaştığı gönderilerin daha fazla takipçi kitlesine ulaşmak için başvurduğu bir uygulamadır.

Satın alımdan itibaren Aktif Türk ve gerçek kullanıcıların katılımlarıyla organik olarak beğeniler başlar ve istenen sayıya ulaşıncaya kadar doğal bir şekilde ve otomatik olarak devam eder.

Neden otomatik beğeni? Beğeni ne kadar çok olursa takipçi sayısında da otomatik olarak belli bir oranda artma olacaktır. Otomatik beğeni firma ya da bireysel kullanıcıların kendilerini geliştirmesi ve keşfette kendilerini göstermesinin ya da ürünlerini pazarlamalarının en önemli yoludur. Kişisel kullanıcıların fenomen olmalarında, firmaların ürünlerini pazarlamada hedef kitleye ulaşmak daha da kolaylaşmış olur. Otomatik beğeni doğal olarak paylaşımınıza eklendikçe de instagram algoritmalarının hesaplanmasıyla keşfete düşmeye başlar ve gönderinize olan ilgi artmaya başlamış olur. Bu durum özellikle kurumsal hesaplar için oldukça yararlıdır çünkü ürün ne kadar fazla kullanıcı tarafından görülürse beğeni de artmaya başlamış olur. Otomatik beğeni sayesinde Keşfette öne çıkan gönderiler takipçi sayılarını da olumlu yönde etkileyecektir.

Nasıl çalışır? Sisteme düşen siparişinizin ardından profilinize yüklemiş olduğunuz fotoğraflara otomatik olarak tercih ettiğiniz sayılarda beğeniler otomatik olarak başlar. Şöyle ki 5 adet fotoğraf için 500 adet otomatik beğeni almak istediniz sistem 5 adet fotoğrafınıza ayrı ayrı 100 er adet beğeni gönderir. Bu gönderimler bir gönderiye tek seferde değil belirli aralıklarla ve doğal olarak dağılım yapılır.

İlginizi çekebilecek yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir