Instagram’da Keşfete Düşmek

Sosyal medyaların hayatımıza girmesi ile birçok farklı türevlerdeki uygulamaları insanlar kullanmaya başlamıştır. Bu uygulamalar üzerinde ise popüler olmak ve ticari olan markalar ile işler yapma sonucunda kazanç elde etmek birçok kişinin isteği olmaktadır. Çünkü düşünüldüğünden daha fazla para miktarlarının kazanılmasına yardımcı olmaktadır. Ancak Instagram’da keşfete düşmek diğer kişiler ile etkileşime geçilmesine ve böylelikle organik takipçilere ulaşılmasını sağlamaktadır.

Instagram gibi sosyal medya platformunda organik takipçiye ulaşmak ve bu takipçiler ile sürekli etkileşim halinde olmak kişilerin daha fazla keşfete düşmesine ve diğer kişilerin sayfasına içeriklerinin düşmesini sağlamaktadır. Bu yüzden de organik takipçi keşfete çıkmak için büyük bir önem taşımaktadır.

Instagram Trendlerini Takip Etme

Instagram’da keşfete düşmek için kişilerin organik takipçilere ulaşması gerekmektedir. Bu takipçi kitlesine ulaşabilmek için her geçen gün değişen trendlerin yakından takip edilmesine ve böylelikle keşfete düşme olasılığının yükselmesine yardımcı olmaktadır. Trendler hakkında videolar veya içerikler yaparken kişilerin uygun filtreler kullanması ise oldukça önemli olmaktadır. Bu efektler sayesinde ise kişilerin beğenileri ve yorumlarında artış sağlamaktadır.

Beğeniler ve yorumların artmış olması kişilerin etkileşim sayısının üst seviyeye çıkmasını sağlamaktadır. Bu da Instagram algoritması tarafından fark edilmekte ve videoların, fotoğrafların sizi takip etmeyen kişilerin keşfetine çıkılmasını sağlamaktadır. İçeriklerin diğer insanlar ile buluşması durumunda ise takipçi sayısında artış sağlanmaktadır.

Instagram İçeriklerinde Konum ve Etiket Kullanımı

Instagram‘da keşfete düşmek için kullanılması gereken özelliklerden biri ise konum bildirmek olmaktadır. Fotoğrafların veya videoların çekildiği yerlerde konum bildirmek çekilen içeriğin hangi bölgede bulunan kullanıcılara hitap ettiğini göstermektedir. Bu sayede de o bölgelerde yaşayan kişilerin keşfetine düşülmesini sağlamakta ve konum listelenen paylaşımlarda yerinin alınmasını sağlamaktadır.

Konum etiketinin paylaşılmasının yanı sıra trend olan ve içerik ile uygun olan etiket kullanımları da oldukça önemli olmaktadır. Bunun sebebi ise aynı etiket adı ile ilgilenen diğer kişilerin hesaplarının keşfetine çıkmasını sağlamaktadır. Böylelikle de istenilen hedef kitleye ulaşılmakta ve takipçi sayısında artışların ortaya çıkması sağlanmaktadır. Ancak etiket kullanımı esnasında kişilerin dikkat etmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Bunlar ise şunlardan oluşur;

  • Etiketlerin içerikler ile uygun ve artarda gelen tarzda olması gerekmektedir.
  • Spam olabilecek tarzda etiket kullanımında kaçınılması gerekmektedir.
  • Etiket kullanımı esnasında çok fazla kullanılmamasına ve uzun etiketlerin içeriklerde yer verilmemesi gerekmektedir.
  • Gündem de bulunan trendlere uygun etiketlerin kullanılması ve kullanılacak olan bu trend etiketlerin içeriklere uygun bir şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir.
  • Popüler etiketlerin takipçi kazandırma oranı yüksek olmaktadır. Ancak gelen takipçiler ile etkileşim halinde olmak kazanılan organik takipçinin kaybedilmemesine yardımcı olmaktadır.

Paylaşım Saatlerini Doğru Seçme

Instagram’da keşfete düşmek ve hızlı bir etkileşim almak için kişilerin 1 saat içerisinde iyi bir yorum ve beğeni alması gerekmektedir. Bundan dolayı ise organik takipçilerin hangi saat aralıklarında aktif olduğunu araştırılması ve buna göre paylaşımlara yön verilmesi gerekmektedir. Bu araştırma için ise işletme hesabına geçilerek gerekli grafiklere oradan ulaşabilme imkânı olmaktadır. Bununla birlikte de takipçinin hangi videoları ne kadar izlendiğine ve hangi videoların kimler tarafından izlendiği hakkında yorum sahibi olunmaktadır.

Instagram’da keşfete düşmek için paylaşım saatleri kadar diğer kişilerin videoyu izledikten sonra hesabınıza girmesi için ilgi uyandırıcı paylaşımlarda bulunulması da önemlidir. Böylelikle de tek video ile düşülecek olan keşfet diğer videoların da keşfete düşmesine yardımcı olmaktadır. Bu yüzden de içerik oluştururken, videonun nasıl sunulacağı hakkında araştırmalar yapılması büyük önem taşımaktadır.

Son olarak Mini AVM Sitemiz üzerinden Keşfet etkili İnstagram Beğeni, İnstagram İzlenme ve İnstagram Takipçi hizmetlerimizden satın alarak keşfet konusunda bir çok avantaja sahip olabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek yazılar

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir