Youtube Beğeni Sayısı Arttırma Yolları

Youtube günümüzde birçok kişinin her an zamanını geçirdiği bir sosyal mecra olmaktadır. Dünya üzerinde en büyük ikinci arama motoruna sahip olmasından dolayı ise geniş bir kitleye ve üreticiye sahip olmaktadır. Böyle olmasından dolayı ise kişiler bu platforma içerik üreterek kendilerine abone almayı sağlamakta ve böylelikle popülerlik sağlamaya çalışmaktadır.

Youtube beğeni sayısı arttırma yolları ise birçok içerik üreticisi için oldukça önemli bir nokta olmaktadır. Bunun sebebi ise izleyiciler tarafından beğenilen videolar Youtube algoritması tarafından sevilmekte ve böylelikle öne çıkan videolar arasında sizin yer almanızı sağlamaktadır. Bu sayede de sizi bilmeyen yeni kişilere içeriklerinizi sunma şansı sağlanmaktadır.

Beğeni Sayısı Arttırmak İçin Video Girişleri Nasıl Olmalı?

Youtube beğeni sayısı arttırma yolları arasında belki de en önemlisi videoların ilk 10 ve 15 saniyesi olmaktadır. Bunun sebebi ise kişilerin sizin içeriklerinizi izlemeye başladıktan sonra videoya devam edebilmesi için ayırdığı süre olmaktadır. Bu yüzden de hedef kitlenizi videoda tutacak olan enerjik giriş yapmak daima avantaj olmaktadır.

Enerjik bir şekilde videolara başlamak sizin hedef kitle tarafından beğeni almanız için ilk adım gibi gözükse de bazı içeriklerde maalesef ki bu yaramamaktadır. Bu yüzden de kanal sahiplerinin ürettikleri içeriklere göre video girişlerini yapmaları ve böylelikle de hedef kitlesini beğenmesi için ortam hazırlaması gerekmektedir.

Video Yorumlarına Cevap Vererek Beğeni Alma

Youtube beğeni sayısı arttırma yolları biri ise kişiler ile etkileşime geçmek olmaktadır. Youtube her ne içerik üreticisi olursanız olan birçok farklı tarzdan kişinin önüne videolarınızın çıkmasını sağlamaktadır. Bu gibi durumlarda ise içeriklerinize göre fikirlerini ve görüşlerini rahatça yorumlar kısmında soran insanlar olmaktadır. Bu insanlar ile iletişime geçmek ve sordukları sorulara veya diğer fikirlerine cevap vermek kişilerin sizin kanalınızı sevmesine yardımcı olmaktadır.

Youtube kitlesi ile etkileşim halinde bulunan kanalların genellikle daha fazla beğeni aldığı ve böylelikle takipçilerine uygun içerikler ürettiği görülmektedir. Etkileşimin böylelikle artması ile algoritma sizi öne çıkartmakta ve istenilen hedef kitleden beğenilerin alınmasını sağlamaktadır.

Youtube Video Atlama Seçeneği ile Beğeni Kazanma

Youtube beğeni sayısı arttırma yolları biri ise kanal sahipleri tarafından sıklıkla kullanılması gereken video atlama seçeneği olmaktadır. Youtube bu seçeneği kanal sahiplerinin videolarını izleyicilerinin diğer içeriklerini daha rahat görebilmeleri için hazırlamıştır. Kanal sahipleri ise bu özellik ile videolarını açması durumunda izlemiş oldukları videolarının yanı sıra diğer videolarınızı da izleme şansı vermektedir. Bu da ulaşmak istediğiniz kitlenin videolarınızı izlemesine ve daha sonrasında ise beğeni sayısının artmasına yardımcı olmaktadır.

Video atlama seçeneği sadece izlenme sayısını etkiliyor gibi gözükse de beğeni sayısını da arttırmada büyük bir etkisi bulunmaktadır. Çünkü videoyu izleyen kişi kanal sahibinin o videosunu beğenmese de diğer videoda ilgisini çekebilecek başka bir içerik ile karşılaşma şansını arttırmaktadır. Bu da beğeni butonuna tıklamasını sağlamaktadır.

Video İçerisinde Beğeni İsteme

Youtube beğeni sayısı arttırma yolları arasında en çok rastlananlardan biri ise videonun herhangi bir yerine abone ve beğeni isteme olmaktadır. İnsanlar psikolojileri itibari ile izleyip geçme ihtimalleri oldukça yüksek varlıklar olmaktadır. Videoların belli bölümlerinde insanları sıkmadan bu hatırlatmaları yapmak ise kişilerin hem takipçi sayılarının artmasına hem de beğeni sayılarının artmasını sağlamaktadır. Böylelikle de etkileşim seviyesi artarak farklı kişilerin önerilen videolar alanına çıkılmasını sağlamaktadır. Bu yüzden de kanal sahiplerinin videolarının belli kısımlarında bu hatırlatmalarını sıkmadan yapmaları kanal için yararlı bir hareket olmaktadır.

İlginizi çekebilecek yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.