Youtube’da İzlenme Sayısını Arttırmanın Yolları

İnsanların ilgi alanları teknolojinin değişmesiyle orantılı olarak şekil alan bir konudur. Bu sebeple sürekli gelişen teknolojinin getirdiği yeni hobi sayılabilecek etkinlikler insanlar arasında yayılmaya başlar. Bu tarz etkinliklere verilebilecek en iyi örneklerden biri de Youtube’ da hesap açarak video yayınlamaya başlamasıdır. Bu etkinlik hobi olarak yapılabileceği gibi maddi kazanç elde etmek amacıyla da yapılabilir. Fakat hangi amaçla yapılırsa yapılsın izlenme sayısı belli bir noktaya ulaşmadığında videoyu çeken kişiyi yeterince tatmin etmeyecektir. Bu sebeple Youtube’ da izlenme sayısını arttırmanın yolları nelerdir sorusunun cevabı oldukça önemlidir. Öncelikle bu sorunun cevabının kademeli ve zaman isteyen bir süreç olduğunu belirtmek gerekir. Yani kullanıcı bir anda Youtube’ da izlenme sayısını arttıramaz. Gerekli adımları atarak doğru Youtube izlenme arttırma taktiklerini uyguladığı sürece sonuca ulaşacaktır. Bu adımları maddeler halinde inceleyerek konuyu detaylandırmak anlaşılırlık açısından oldukça yararlı olacaktır.

İlgi Çekici talimatlar

Youtube’ da video yayınlayan kullanıcının youtube izlenme sayısını arttırma amacıyla atacağı ilk adım videonun etki alanı içerisinde kalan bölgelere belirli talimatlar yerleştirmesidir. Video çerçevesi içerisinde yerleştirilebilecek olan talimata verilebilecek en güzel örnek “Kanalımıza Abone Olun” dur. Kullanıcı video yayınladığı alan ile ilgili çeşitli terimleri kullanarak da daha özellikli talimatlar ile izleyici kitlesinin dikkatini çekmeyi dolayısıyla da izlenme sayısını arttırmayı sağlayabilir.

Video Listesi

Youtube’ da yayınladığınız videoların temel amacı izleyicinin ilgisini çekerek mevcut izleyicinizi kaybetmemek olmalıdır. Bunu da birkaç tane video ile başarmak mümkün değildir. Bu sebeple yapacağınız video listesi kişinin işine oldukça yarayacaktır. İzleyici liste içerisinde yer alan videolara göz attığında ilgisini çeken bir şey ile karşılaştığında hemen izlemeye başlar. Bu durum sonucunda da kademeli olarak kişiin izleyici sayısı artış gösterir.

İzleyicilerin Kanala Üye Olmalarının Sağlanması

 Videolarını belirli aralıklar ile güncelleyen ve kaliteli video ve içerikler ile izleyicinin karşısına çıkan kişilerin kanalına üye bulması biraz zaman alsa da sonunda gerçekleşen bir durumdur. Genel itibari ile bakıldığında Youtube’da izlenme sayısını arttırmanın yolları sabır isteyen yöntemlerdir. Belirtilen yolları takip eden kişilerin belirli bir süre sabır gösterdiği zaman üye sayını doğal olarak da izlenme miktarını arttıracağı tecrübe ile sabitlenmiştir.

Videoların İçeriği  ve Yapısı

Kişinin kanalında yayınladığı videoların süresi ve yapımında kullanılan tekniğe kadar her bir faktör izlenme sayısını etkiler. Bu sebeple hobi ya da ticari amaçlı olarak bu işi yapan kişiler video içeriklerini daima güncel tutmalı ve estetiğe özen göstermelidir. Aksi takdirde izleyicinin ilgisini çekmeyen bir video ortaya çıkar. Bu durumda da tabii ki kanalın üye ve izlenme sayısında artış gözlemlemek mümkün değildir. Bu etapta videoların süresinin ne kadar olması gerektiğinden de bahsetmekte fayda var. Videonun hangi alanı ilgilendirdiğine göre süre değişse de kısa süreli videolar çekmek ve izleyicide takip eden videolar için merak duygusu uyandırmak konunun temelini oluşturmaktadır.

İzleyiciler İle İletişim

Kullanıcının yayınladığı videoları izleyen aboneler ve izleyiciler ile iletişime geçmesi de takipçi devamlılığı bakımından oldukça önemlidir. Youtube çıkarttığı bülten isimli uygulama sayesinde kullanıcı iletişim bilgilerini takipçileriyle paylaşarak sürekliliğini sağlayabilir.

Görüldüğü gibi Youtube izlenmeyi arttırmanın yolları nelerdir sorusuna 5 aşamalı bir cevap vermek mümkündür. Çeşitli nedenlerle video çeken ve bunları Youtube kanalı ile topluma açık hale getiren kullanıcılar belirtilen 5 adımı dikkatli uyguladığı sürece kısa ve orta vadede istenilen izlenme seviyesine ulaşacaktır. Üye sayısının dolayısıyla izlenme oranının arttırılmasının püf noktası izleyicinin içerikten ve izlediği videodan yararlanabildiğine inandırılması ve yayınlanacak diğer videolar için merak duygusunun harekete geçirilmesidir.

 

İlginizi çekebilecek yazılar

1 Yorum

  1. Çok teşekkürler aldığım izlenme hizmeti hızlı olarak yüklendi tekrar alım yapacağım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir